Mając szybkie auto czego chcieć więcej??


Etap I


Oczywiście by było jeszcze szybsze. Silnik tego kadeta to znany 2.0 16V o mocy 150KM. Modyfikacje objęły zrobienie kolektorów i całego ukł. Wydechowego z przelotowym tłumikiem.

Za dostarczanie odpowiedniej ilości powietrza odpowiada nowy dolot ze stożkowym filtrem. Znalazły swoje miejsce wałki  rozrządu o dłuższych czasach otwarcia zaworów, powiększone kanały w głowicy i zaprogramowana na nowo elektronika.

Zaowocowało to blisko 190KM.Etap II

Apetyt właściciela na konie mechaniczne był jednak ciągle niezaspokojony. Następnym wyzwaniem jakie postawił naszej firmie było upchnięcie silnika 3l V6 pochodzącego z Omegi MV6.

Nie było to łatwe zważywszy, że omega ma napęd na tył a kadet miał pozostać przednionapędowy. Całe przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem. Dysponując wyjściowo mocą 211KM poddawany jest obecnie dalszym modyfikacją.Etap III

Startując w wyścigach na ¼ mili dużo uwagi poświęcono redukcji masy. Na początku usunięto wszystko co było zbędne do jazdy. ABS czy silniczek nawiewu powietrza to przecież zbędna masa. Przednia maska wykonana została przez nas z laminatu i jest dużo lżejsza od seryjnej. W tylnej klapie szklana szyba została zastąpiona pleksą.


Image Image Image

Image Image Image

Image Image Image